Deska Qi i Slow Food

Deska QiDeska kuchenna Qi jest częścią filozofii slow food. Twoja deska Amanprana Camphor Qi zapewnia właściwy rezonans oraz powiązanie z twoim jedzeniem. Deska z jednej strony jest atrakcyjna, a z drugiej stanowi źródło pozytywnej energii, zarówno dla ciebie, jak i twojego jedzenia na desce. Można to nazwać pozytywną wymianą. Kiedy przygotowujesz jedzenie,deska Qi daje ci poczucie spokoju oraz powiązania ze swoim jedzeniem. Twoje uczucie wpływa do niego. Można rozpoznać smak jedzenia przygotowanego z miłością. Zapewnia ono więcej uczuć i energii. Używanie deski Qi oznacza spowolnienie pędu czasu. Używając jej chcesz poświęcać więcej czasu na przygotowanie swojego jedzenia. Deski Qi są częścią idei slow food; przygotowuj swoje posiłki z większą świadomością i uczuciem i ciesz się swoim jedzeniem.

Deska Qi zwiększa poziom higieny od 3 do 5 razy

Więcej ‘Qi’. Drewno symbolizuje wiosnę, wzrost energii i świeżą, wiosenną zieleń. Pozytywny wzrost energii / jony z deski Qi są absorbowane przez jedzenie oraz osobę je przyrządzającą. Dzięki temu osoba ta oraz jej jedzenie zyskują wyższe wartości energii. Wartości Bovis dla deski Amanprana Qi wynosi aż 17,000! Dr. Robert H.Steelooper zbadał wartośc Bovisa deski Qi w porównaniu z plastikowymi oraz szklanymi deskami kuchennymi. Jego wnioski nie pozostawiają cienia wątpliwości. Deski plastikowe (bovis 0) wysysają energię. Plastik emituje jony ujemne. Deski szklane (Bovis 6500) są neutralne. Deska Qi Amanprany (Bovis 17000) wzmaga energię i umacnia powiązanie z jedzeniem. Niezwykłe własności desek Qi. Wszystkie deski Qi są robione ręcznie i posiadają unikalną strukturę oraz kształt drewna. Do ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych klejonych czy prasowanych odpadów stolarskich. Każda deska Qi jest wykonana z jednego solidnego kawałka drewna. Nigdy więcej tępych noży. Stosunkowo miękkie drewno, kamforowiec, pomaga twoim nożom zachować ostrość. Z drugiej strony drewno jest na tyle twarde, że krojąc żywność nie przecinamy nożem włókien drewna. Deski Qi są częścią mantry slow food: włóż więcej świadomości i miłości w przygotowanie posiłku i ciesz się swoim jedzeniem. Badania uniwersyteckie dowiodły, że w zastosowanie desek Qi zmniejsza od 3 do 5 razy namnażanie się grzybów i bakterii w porównaniu z zastosowaniem trzech innych typów desek kuchennych. Deski Qi mogą grać ważną rolę w zapewnianiu higieny jedzenia i akcesoriów kuchennych, ponieważ zawarta w nich naturalna kamfora hamuje rozwój bakterii, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. O tej własności często mówimy, używając pojęcia „własności antybakteryjne”.

Deska Qi

Slow Food

Deska QiBart Maes i Chantal Voets, założyciele Amanprany, przyłączyli się 31 sierpnia 2009 roku do organizacji “Slow Food”. Po raz pierwszy zetknęli się z ideą slow food 10 lat temu, a odwiedziny w “Salon delGusto” i Terra Madre w Turynie w roku 2006 zintensyfikowało ich fascynację wizją “wolnego jedzenia. Ekologiczno – gastronomiczna organizacja (win i żywność), Slow Food, została założona w roku 1986 przez aktywistę na rzecz zdrowej żywności, Carlo Petrini, w małym miasteczku Brana północy Włoch. Uosabia ona ideę dobrego jedzenia, zrelaksowanego stylu życia, wysokiej jakości życia oraz ochrony naszej zagrożonej planety. Obecnie, wizja Slow Food jest udziałem 100 tysięcy członków organizacji w 132 krajach. Slow Food to ochrona tradycyjnej żywności o wysokiej jakości, zachowanie oryginalnych metod uprawy roślin, ochrona bioróżnorodności, zarówno gatunków hodowlanych, jak i występujących dziko. Organizacja chroni lokalną wiedzę, pozostającą w harmonii z otaczającymi daną lokalną społeczność ekosystemami. Vandana Shiva, wice - prezes Slow Food, jest dobrze znaną aktywistką na rzecz ochrony środowiska, która stara się ochronić świat przed Monsanto GMO. Jej celem jest również edukowanie rolników indyjskich by zainteresować ich produktami organicznymi. Założyła ona w Indiach Navdanya , ruch walczący o zachowanie bio- różnorodności oraz o prawa rolników.

 

Deska Qi

Tagi: