Olej do płukania ust

Olej do płukania ustOlej sezamowy i olej słonecznikowy są często stosowane do płukania ust ze względu na cenę – są tanie. Jednak, zbyt szybko się utleniają, ponieważ podczas płukania wytwarzany jest tlen. Amanprana wykorzystuje trzy rodzaje olejów z pierwszego tłoczenia. Olej kokosowy, który ma działanie odkażające, posiada drobną strukturę molekularną oraz silniejsze wiązania. Oliwa z oliwek zawiera znaczną ilość chlorofilu, który usuwa przykry zapach w ustach. Natomiast, olej konopny ma działanie terapeutyczne i dobrze smakuje. Nasz organizm to prawdziwy bohater. Sam się regeneruje. Płukanie ust olejem to tylko jeden z etapów zapewnienia sobie zdrowia. Zdrowy tryb życia i zdrowa dieta są niezbędne do osiągnięcia takiego celu

Amanprana Olej do płukania ust i higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej
Podczas mycia zębów, tylko 60% ich powierzchni jest czyszczona i tylko 10% całej jamy ustnej. Nasze usta zawierają do dziesięciu miliardów mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków). Mogą być przyczyną zapalenia dziąseł, a co więcej są częściowo odpowiedzialne za niszczenie płytki nazębnej i próchnicę. Niewłaściwa higiena jamy ustnej daje mikroorganizmom możliwość przeniknięcia do krwiobiegu przez ropnie zębów, ubytki i zapalenia dziąseł. Tam, mogą już doprowadzić do uszkodzenia każdego narządu i każdej komórki (infekcja ogniskowa), szczególnie w przypadku niskiej odporności, zmęczenia, niewłaściwej diety i stresu. Hipokrates zasugerował, że zapalenie stawów może być leczone poprzez płukanie jamy ustnej. Są jednak choroby, które mogą mieć poważniejsze konsekwencje dla naszego organizmu. Jeśli paciorkowce zaatakują zastawki serca, wtedy mamy do czynienia z zapaleniem wsierdzia. Kiedy bakterie zaatakują stawy, może dojść do zapalenia stawów, a gdy zaatakują nerki - do zapalenia nerek. Odpowiednia higiena jamy ustnej zmniejsza szanse rozwoju infekcji, a zatem chroni przed jej poważnymi konsekwencjami. Związek między procesem zapalnym dziąseł i zębów oraz infekcją płuc i dróg oddechowych został obszernie przedstawiony w licznej literaturze.Wykazano, że choroby dziąseł u kobiet w ciąży mogą spowodować przedwczesny poród bądź niedobór masy ciała u ich dzieci. Zapalenie dziąseł może prowadzić również do problemów z jelitami. Ponadto, w ponad 200 badaniach wykazano związek pomiędzy cukrzycą i chorobami dziąseł. Szczotkowanie zębów już nie wystarcza.

Stosowanie oleju do płukania ust Amanprana zapewni Ci optymalną higienę jamy ustnej. Olej gwoździkowy, cynamon i oregano, w połączeniu z olejem kokosowym wykazują wystarczające działanie odkażające i zapobiegają szybkiemu rozwojowi mikroorganizmów i infekcji. Istnieją dwa rodzaje oleju do płukania usta: „Menta” z miętą i „Foeniculum” z koprem. Pozostawiają długotrwały zapach i zapewniają świeży oddech. Należy stosować ok. 1 łyżeczkę (5 ml) oleju do płukania gardła i płukać od 2 do 5 minut. W celu zachowania higieny jamy ustnej, należy powtórzyć płukanie po każdym myciu zębów.

Olej do płukania ustOdkażający olej do płukania ust
Dwa tysiące lat temu w artykułach medycyny Ajurweda ‘Charaka Samhita’ i „Sushrutha Arthashastra”, wspomniano o stosowaniu olejów do płukania ust. Praktycy w medycynie Ajurweda płukali usta olejem roślinnym, nie tylko w celu utrzymania higieny jamy ustnej, ale także w celu regeneracji organizmu. Podejrzewa się, że dzięki temu można wyleczyć ponad 30 różnych dolegliwości. To właśnie wpływ Dr Karach spowodował, że zaczęto ponownie stosować oleje do płukania ust. Podczas konferencji na Ukrainie przedstawił on artykuł na ten temat grupie specjalistów onkologów i bakteriologów. Podczas płukanie jamy ustnej wszelkie substancje toksyczne dla organizmu oraz mikroorganizmy zostają usunięte. Organizm ma szansę na regenerację. Biały język to informacja, że organizm potrzebuje odkażenia. Płukanie olejem przyspiesza i aktywuje ten proces.

Stosować ok. 1 łyżki stołowej (15 ml) oleju do ust i płukać przez ok. 20-30 minut. Płucz w każdą stronę, od lewej do prawej, w górę i w dół. Pamiętaj, aby nie połykać oleju, tylko go wypluć. Płukać jamę ustną co tydzień lub codziennie w celu odkażenia. Najlepiej rano, po umyciu zębów i na pusty żołądek. Jeżeli płuczesz jamę ustną kilka razy dziennie, zaleca się płukanie przed posiłkiem.

Składniki: aromatyzowana mieszanka olejów: 49,2% oleju z oliwekxb, 40% oleju konopnegoxb, 9,2% oleju kokosowegoxb, 0.6% cynamonuSB, 0,4% oleju goździkowegoSB, 0,4% miętySB (w produkcie Menta), 0,4% kopruSB (w produkcie Foeniculum ), 0,2% oreganoSB. X=olej z pierwszego tłoczenia, S=olejek eteryczny, B=BE-BIO-02. 100% organiczny, 100% aktywny, 100% naturalny, 100% 100% przyjemności z jedzenia. Dostępny w butelkach po 500 ml.

Tagi: