Olejki dla twojej skóry

Olejki dla skóryAmanprana wychodzi z założenia, że tylko produkty, które można bezpiecznie spożywać, można też bezpiecznie nakładać na skórę. Skóra stanowi przede wszystkim warstwę ochronną, ale oprócz tego potrafi wchłaniać substancje. Nasze produkty odżywiają, chronią, nawilżają i oczyszczają skórę, a ostatecznie dostają się do każdej komórki organizmu. Do tego mają boski aromat! Olejki eteryczne to elementy niezbędne do życia rośliny. Olejki eteryczne oczyszczają, odkażają, transportują tlen oraz substancje szkodliwe. Wiążą się z metalami ciężkimi oraz toksycznymi substancjami i je usuwają. W naszym organizmie, olejki te mogą pełnić funkcję neuroprzekaźników, steroidów oraz enzymów.

Twoja skóra tym nie pogardzi,

 

Twoje wnętrze – tym bardziej!

Dana Van OeterenDana Van Oeteren, odpowiedzialna za linię produktów kosmetycznych, mówi: „Produkty pielęgnacyjne Amanprana u każdego mogą wywoływać nieco inne odczucia, w zależności od celu ich stosowania. Oprócz odżywienia skóry i przywrócenia jej właściwej elastyczności, gładkości i nawilżenia, działają one również na poziomie emocjonalnym. Każdy składnik ma swoje unikalne właściwości i odgrywa konkretną rolę w organizmie, oddziałując na wszystkie, nawet najmniejsze komórki, z których składają się nasze ciała.”

Zdrowie przede wszystkim

Nasza linia kosmetyków opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, starannie wyselekcjonowanych ze względu na aromat, jakość i sposób działania. Każdy z nich odgrywa konkretną rolę. Ponieważ nie dodajemy żadnych izolatów ani chemikaliów, składniki te nie tracą nic ze swoich właściwości leczniczych i tonizujących. Ponadto działają one synergicznie, czyli potrafią ze sobą „współpracować”, dzięki czemu działają skuteczniej, niż w pojedynkę. Izolacja substancji roślinnych, często stosowana w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym, pozbawia je tej zdolności do współdziałania, a więc powoduje osłabienie ich skuteczności. Na szczęście my nie stosujemy tych metod, dzięki czemu substancje zawarte w produktach Amanprana cechują się silnymi właściwościami neutralizującymi i ochronnymi oraz przywracają równowagę organizmu.

Inteligentny mechanizm działania

Nasze środki nawilżające i peelingujące opierają się na olejkach tłoczonych na zimno, które wzmacniają naturalną witalność i energię organizmu (pranę). Olejki te charakteryzują się zdolnością utrzymania homeostazy, czyli równowagi – zarówno u roślin, z których są pozyskiwane, jak też w ludzkim organizmie. Pomagają neutralizować nadmierne zakwaszenie organizmu, zwalczać szkodliwe bakterie oraz chronić te, które działają na nas korzystnie. W przeciwieństwie do antybiotyków działają „inteligentnie”, neutralizując wirusy i grzyby, a jednocześnie wzmacniając układ odpornościowy.

Gatefossé, Maury, Buckle, Clarke, Tisserand i Price – pionierzy w dziedzinie aromaterapii – przedstawili niezbite dowody, że wcieranie olejków eterycznych w skórę ma wpływ na cały organizm. Poprzez mieszki włosowe i gruczoły potne wnikają one do naczyń krwionośnych oraz do układu limfatycznego. Po około trzydziestu minutach od wtarcia olejku w skórę dłoni przechodzi on do układu krwionośnego, po kolejnej godzinie jest wykrywalny w moczu, a w ciągu dwunastu godzin trafia do każdej komórki organizmu. Ponadto olejki te mają zdolność wiązania podskórnych komórek tłuszczowych i uwalniania ich w momencie, gdy są organizmowi potrzebne.

Olejki dla skórySzkło fioletowe chroni cenne składniki

Światło słoneczne składa się nie tylko z promieni widzialnych o różnych kolorach, ale również z niewidzialnego promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Promieniowanie widzialne sprawia, że olejki eteryczne tracą swój aromat oraz właściwości lecznicze. Z kolei promieniowanie niewidzialne chroni i uaktywnia zawarte w nich molekuły. Szkła o kolorze fioletowym przepuszczają wyłącznie promieniowanie niewidzialne, a jednocześnie blokują promieniowanie widzialne. Właściwości tych nie ma szkło brązowe ani plastik. Dlatego właśnie najlepszym materiałem do przechowywania olejków jest szkło fioletowe: pozwala ono zachować ich smak, zapach i właściwości.

Szklane wnętrza butelek

Monomery uwalniane z różnego rodzaju sztucznych opakowań potrafią przenikać do produktów bogatych w olejki, oleje i tłuszcze. Jeśli dostaną się one do organizmu, mogą zakłócić równowagę hormonalną, a nawet przyczyniać się do powstawania nowotworów. Z tego powodu wnętrze naszych opakowań wykonujemy wyłącznie ze szkła, a nie z plastiku.

Olejki dla skóryAmanprana oferuje unikalny asortyment produktów o rozmaitych aromatach i zastosowaniach. Wśród nich znajdują się olejki na dzień, olejki do ciała oraz olejki peelingujące. Ich podstawowym składnikiem jest tłoczony na zimno olej z migdałów i z oliwek. Olej migdałowy w 98% pochodzi z migdałów andaluzyjskich i wytłaczany jest w naszym własnym zakładzie. Z kolei olej z oliwek kupujemy u braci Catalan z La Rioja. Charakteryzuje się on wysoką zawartością chlorofilu i antyutleniaczy oraz delikatnym smakiem i aromatem. Oprócz tego nasze produkty wzmacniam czerwonym olejem palmowym, który stanowi bogate źródło czterech tokotrienoli (substancji z grupy witaminy E) oraz licznych karotenów, które chronią skórę przed procesami starzenia. Oleje te dostarczają niezbędnych skórze składników odżywczych i przywracają jej zdrowy wygląd, na jaki zasługuje. Ponadto stanowią doskonałą bazę dla olejków eterycznych. Wszystkie nasze produkty są w 100% naturalne, w 98-100% organiczne i w 100% jadalne (z wyjątkiem olejku Pazzionata, który co prawda nie nadaje się do spożycia, ale za to dostarcza energii dla duszy).

Amanprana: Olejki na dzień, olejki do ciała i olejki peelingujące

Olejki na dzień: pielęgnacja twarzy i naturalne perfumy
Dostępne w następujących aromatach: Jaśmin, Róża, Nerolina, Lawenda, Pazzionata, Wanilia, Torso, Babynero, Babaluna. Pozwalają przywrócić skórze twarzy naturalną gładkość, nawilżenie i elastyczność. Można je też wcierać w okolice karku, policzków i uszu, dzięki czemu wokół nas będzie się unosił unikalny aromat, jak również stosować do masażu dłoni i stóp, pozwalając zawartym w nich składnikom leczniczym wniknąć w głąb organizmu.

Olejki do ciała i do masażu: harmonia ciała i duszy
Dostępne w następujących aromatach: Jaśmin, Róża, Nerolina, lawenda, Pazzionata, Wanilia, Torso, Babynero, Babaluna. Można je wcierać w całe ciało po kąpieli lub prysznicu – najlepiej dopóki skóra jest jeszcze wilgotna, co ułatwi im wniknięcie w głąb niej. Olejki dla skóryNadają się również do relaksacyjnego masażu po stresującym dniu. Poprawiają krążenie, dzięki czemu do komórek trafia więcej tlenu i składników odżywczych. Stymulują także układ limfatyczny, tym samym ułatwiając wydalanie metabolitów z organizmu. Warto zwrócić uwagę na olejek „Aceite de Almendra”, będący połączeniem najwyższej jakości oleju migdałowego, czerwonego oleju palmowego oraz oleju z zarodków pszenicy. Idealnie sprawdza się on w usuwaniu makijażu i może stanowić bazę dla samodzielnie komponowanych mieszanek – wystarczy do niego dodać 0,5-3% swojego ulubionego olejku eterycznego.

Olejki peelingujące: aksamitna i powabna skóra
Dostępne w następujących aromatach: Jaśmin, Róża, Lawenda, Wanilia. Dodatek cukru wytwarzanego z kwiatu kokosa (Gula Java) zapewnia im delikatne właściwości peelingujące, dzięki którym skóra staje się niesamowicie gładka i jędrna. Olejki te należy stosować pod prysznicem, wcierając je – delikatnie bądź intensywnie – w skórę. Pomagają usunąć martwe komórki naskórka i poprawiają krążenie krwi. Im więcej wody użyjesz, tym skóra będzie miększa. Z kolei mniejsza ilość wody pozwoli usunąć więcej martwych komórek i bardziej poprawić krążenie, dzięki czemu skóra stanie się idealnie gładka. Po zakończeniu peelingu należy dokładnie spłukać ciało ciepłą wodą i delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem, co pozwoli olejkowi wniknąć w głąb organizmu, a Tobie - delektować się jego delikatnym aromatem.

Olejki dla skóry❤ Relaks: Lawenda, Róża, Jaśmin, Pazzionata, Nerolina, Babaluna, Babynero ❤ Witalność i orzeźwienie: Torso, Nerolina, Róża, Pazzionata, Wanilia ❤ Wewnętrzna harmonia i ukojenie: Róża, Lawenda, Jaśmin, Torso, Nerolina, Babaluna, Babynero, Wanilia ❤ Dobry sen: Lawenda, Jaśmin, Pazzionata, Róża, Babaluna, Babynero, Wanilia ❤ Poczucie bezpieczeństwa: Pazzionata, Jasminum, Jaśmin, Babynero, Babaluna ❤ Afrodyzjak: Pazzionata, Jasminum, Róża, Jaśmin

98,32-100% składników organicznych, 100% bioaktywności, 100% natury, 100% miłości. Olejki na dzień: 50 ml. Olejki do ciała: 200 ml. Olejki peelingujące: 300 g.

Olejki dla dzieciZ myślą o wrażliwej skórze dzieci i niemowląt opracowaliśmy specjalny, łagodniejszy olejek na dzień i do ciała; Zawiera on nieco mniejszą ilość olejków eterycznych, a jego skład dobrano w taki sposób, aby zapobiec podrażnieniom dziecięcej skóry. Oczywiście jest w 100% organiczny, w 100% naturalny, w 100% jadalny oraz – co chyba oczywiste – nie zawiera żadnych chemikaliów. Olejek ten nadaje się dla kobiet po porodzie – zmniejsza i wygładza rozstępy oraz zapobiega ich powstawaniu. Jego kojące działanie i pozytywny wpływ na jędrność skóry oraz na równowagę emocjonalną z pewnością docenią również kobiety w trakcie ciąży. Odpowiednia elastyczność skóry zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów. (Dostępny jako olejek na dzień oraz olejek do ciała)

Olejek na dzień do twarzy,
Olejek do ciała

„Jeśli coś jest niejadalne – nie nakładaj tego na twarz!” Ta rada może brzmieć nieco dziwnie, ale jest bardzo rozsądna. Wiele popularnych produktów dla dzieci dostępnych w drogeriach i aptekach zawiera dodatki zapachowe i inne sztuczne substancje. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku najlepszą możliwą ochronę, produkty Amanprana wydają się oczywistym wyborem. Obecna w nich mieszanka tłoczonego na zimno oleju z migdałów, czerwonego oleju palmowego i olejków eterycznych zapewnia skórze miękkość, ochronę i nawilżenie. Stężenie olejków eterycznych różni się w zależności od wieku. Olejek Babynero przeznaczony jest dla niemowląt, natomiast Babaluna – dla nieco starszych dzieci. Oba dostępne są jako olejek na dzień (głównie do twarzy oraz do stosowania jako olejek zapachowy) oraz jako olejek do ciała (o nieco mniej intensywnym zapachu).

Babynero
Ochrona dla niemowląt

Skład olejku został opracowany tak, aby nie podrażniać wrażliwej skóry dziecka. Charakteryzuje się ciepłym, „słonecznym” aromatem i może być stosowany zarówno u niemowląt, jak i u starszych dzieci. Aby zapewnić ich skórze elastyczność, wystarczy po kąpieli wetrzeć olejek w całe ciało. Warto wiedzieć, że taki masaż tworzy silną więź emocjonalną pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Badania naukowe wskazują, że noworodki odczuwają ogromną potrzebę kontaktu, który zapewnia im poczucie szczęścia oraz przyspiesza rozwój psychofizyczny. Przy smarowaniu szczególnie wrażliwej wewnętrznej części ud zaleca się stosowanie wacików.

Babaluna
Olejek dla dzieci

Olejek Babaluna zawiera mieszankę olejków eterycznych z lawendy, rumianku, palisandru i róży. Doskonale nadaje się do pielęgnacji dzieci od około 18. miesiąca życia, zapewniając ochronę ich wrażliwej skórze – wciąż mocno narażonej na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Pozwala również nawilżyć wysuszoną skórę oraz ukoić podrażnienia spowodowane wysypką, trądzikiem, wykwitami oraz innymi chorobami skórnymi. Ponadto aromat olejku ma silne działanie uspakajające.

Olejki dla dzieciDzieci od najmłodszych lat wystawione są na działanie niezliczonych bodźców zewnętrznych. W krótkim czasie muszą wchłonąć niesamowitą ilość nowych informacji oraz nauczyć się je przetwarzać. Z tego powodu nawet u najmniejszych dzieci można zauważyć objawy niepokoju, zdenerwowania, bezsenności i stresu. Dzięki naszemu olejkowi możliwe jest ich złagodzenie oraz przywrócenie dziecku naturalnej równowagi – zarówno emocjonalnej, jak i fizycznej. Olejek można stosować do kąpieli lub pod prysznic, bądź w trakcie relaksacyjnego masażu. Stosowany na noc pomaga dziecku szybciej usnąć i nie budzić się w nocy. (Dostępny jako olejek na dzień oraz olejek do ciała)

Produkt w pełni naturalny, zawierający składniki organiczne. Dostępny w dwóch opakowaniach: Olejki na dzień: 50 ml. Olejki do ciała: 200 ml.

Tagi: